Live Fodbold Resultater | I dag: 1. Division

Lørdag, Maj 30, 2015 - --:--:-- (Europe/Copenhagen)
01.
Juventus
0-0
87
38
02.
Roma
 
70
37
03.
Lazio
 
66
37
04.
Napoli
 
63
37
05.
Fiorentina
 
61
37
06.
Genoa
 
59
37
07.
Sampdoria
 
55
37
08.
Inter
 
52
37
09.
Torino
 
51
37
10.
Milan
 
49
37
11.
Palermo
 
46
37
12.
Sassuolo
 
46
37
13.
Verona
0-0
46
38
14.
Chievo
 
43
37
15.
Empoli
 
42
37
16.
Udinese
 
41
37
17.
Atalanta
 
37
37
18.
Cagliari
 
31
37
19.
Cesena
 
24
37
20.
Parma
 
18
37
01.
Midtjylland
 
68
31
02.
B93
 
61
31
03.
Brondby
 
54
31
04.
Randers
 
48
31
05.
Aalborg
 
42
31
06.
Hobro IK
 
42
31
07.
Nordsjaelland
 
41
31
08.
Odense
 
39
31
09.
SønderjyskE
 
37
31
10.
Esbjerg
 
34
31
11.
Vestsjaelland
 
30
31
12.
Silkeborg
 
14
31
01.
Viborg
 
64
32
02.
AGF Aarhus
 
58
32
03.
Lyngby
 
50
32
04.
Vendsyssel
 
49
32
05.
Vejle
 
42
32
06.
HB Køge
 
41
32
07.
AC Horsens
 
39
32
08.
Roskilde
 
38
32
09.
Skive
 
38
32
10.
Fredericia
 
33
32
11.
AB
 
32
32
12.
Bronshoj
 
23
32
01.
Chelsea
 
87
38
02.
Manchester ...
 
79
38
03.
Arsenal
 
75
38
04.
Manchester ...
 
70
38
05.
Tottenham
 
64
38
06.
Liverpool
 
62
38
07.
Southampton
 
60
38
08.
Swansea
 
56
38
09.
Stoke City
 
54
38
10.
Crystal Palace
 
48
38
11.
Everton
 
47
38
12.
West Ham
 
47
38
13.
West Bromwich
 
44
38
14.
Leicester
 
41
38
15.
Newcastle
 
39
38
16.
Sunderland
 
38
38
17.
Aston Villa
 
38
38
18.
Hull City
 
35
38
19.
Burnley
 
33
38
20.
QPR
 
30
38
Spreek je Nederlands? 
www.livevoetbal24.nl 
Do you speak English? 
www.soccer-livescore.eu 
Habla Castellano? 
www.futbol-envivo.com 
Talar du svenska? 
www.fotboll-livescore.se 

Vi laegger de bedste betting tilbud.
I gar   Resultater I dag   Live  Preview   I morgen  
Live
Update
18:11
43'
2:1
Shakhter Soligorsk - Torpedo Zhodino
Belarus Vyscha Liga
18:10
57'
1:1
Mladost V. Obarska - Zvijezda Gradacac
Nikolić
Premijer Liga
18:10
11'
0:2
GKS Belchatow - Zawisza Bydgoszcz
Barišić
Ekstraklasa
18:00   11'
12Hellas Verona
: 0
Juventus FC1
18:00   12'
Jordan
: 0
Libanon
18:00   13'
5Bursaspor
: 0
Konyaspor8
18:00   13'
7Mersin İdmanyurdu
: 0
Istanbul BB4
18:00   13'
13Sivasspor
Trabzonspor6
17:00   52'
Forli FC
: 0
Pro Piacenza
17:00   58'
16Gubbio
Savona 1907 FBC18
18:00   08'
SC Schwaz
: 0
TSV Neumarkt
17:45   24'
1FC Lugano
: 0
FC Wohlen3
17:45   27'
FC Le Mont
FC Chiasso
17:45   27'
9FC Wil 1900
Lausanne-Sport6
17:45   27'
4FC Winterthur
: 0
Servette FC2
17:45   27'
FC Schaffhausen
: 0
FC Biel-Bienne
18:00   13'
1Molde FK
: 0
Sandefjord1
17:00   58'
NK Travnik
Vitez FIS
17:00   59'
Drina Zvornik
: 0
FK Slavija
17:00   54'
FK Sarajevo
Sloboda Tuzla
17:00   57'
Celik Zenica
Zeljeznicar Sarajevo
17:00   54'
Velez Mostar
Borac Banja Luka
17:00   58'
Siroki Brijeg
HSK Zrinjski Mostar
17:00   54'
Olimpik Sarajevo
: 0
FK Radnik Bijeljina
17:00   59'
Mladost V. Obarska
Zvijezda Gradacac
17:15   [45']
2Sparta Prague
Bohemians 19058
17:15   [45']
1. FC Brno
FK Jablonec
17:15   [45']
Slavia Praha
Slovacko
17:15   [45']
4Mlada Boleslav
Vysocina Jihlava10
17:15   [45']
6Teplice
Hradec Kralove15
17:15   [45']
1Viktoria Plzen
Pribram5
17:15   [45']
12Banik Ostrava
Dukla Praha7
17:15   [45']
14Slovan Liberec
D. Ceske Budejovice16
17:00   58'
FK Kraluv Dvur
SK Union 2013
16:30   84'
HFK Trebic
Hlucin
16:30   84'
SK Lisen
HFK Olomouc
16:30   84'
FK Slavia Orlová-Lutyně
Spartak Hulin
17:15   [45']
10Zlate Moravce
AS Trencin1
17:15   [45']
2MSK Zilina
: 0
Spartak Trnava3
17:15   [45']
7Spartak Myjava
MFK Kosice6
17:15   [45']
FK Senica
Sport Podbrezova
17:15   [45']
Dunajska Streda
Slovan Bratislava
17:15   [45']
Dukla Banska Bystrica
MFK Ružomberok
17:00   60'
STK Samorin
FK Pohronie
17:00   57'
Tatran Presov
: 0
SFM Senec
17:00   58'
FC Nitra
: 0
Zemplin Michalovce
17:00   58'
Liptovsky Mikulas
: 0
FK Slovan Duslo Šaľa
17:00   52'
CS Univ Craiova
CFR Cluj
16:30   86'
2Ferencvaros TC
Videoton FC1
18:00   13'
15GKS Belchatow
Zawisza Bydgoszcz16
14:00   12'
Lech P. Youth
: 0
Slask Wr. Youth
17:00   58'
2ND Gorica
NK Zavrč5
17:00   53'
1NK Maribor
: 0
FC Koper7
17:00   59'
10NK Radomlje
NK Krka8
17:00   56'
6NK Rudar Velenje
NK CM Celje2
17:00   57'
4Olimpija Ljubljana
NK Domzale3
17:30   42'
10Hrvatski Dragovoljac
Cibalia Vinkovci5
17:00   52'
Chacarita Juniors
: 0
Patronato Paraná
17:40   31'
2Hapoel Be'er Sheva
: 0
Beitar Jerusalem4
17:30   42'
Mladost Podg.
: 0
FK Mogren
17:30   44'
Buducnost Pod.
Zeta G.
17:30   43'
FK Lovcen
Mornar Bar
17:30   42'
FK Grbalj
OFK Petrovac
17:30   42'
FK Rudar Pljevlja
FK Berane
17:30   42'
Sutjeska Niksic
: 0
Bokelj Kotor
17:30   42'
Neman Grodno
: 0
FC Granit Mikashevichi
17:30   44'
5Shakhter Soligorsk
Torpedo Zhodino6
18:00   13'
1BATE Borisov
: 0
FK Minsk8
100 € Bonus!